Programul returului de campionat 2017-2018 al Ligii a II-a

Aşa cum v-am promis, revenim astăzi cu programul returului de campionat 2017-2018 al ligii secunde la fotbal. Începutul nu a fost deloc promiţător, dacă ne raportăm la bătaia de joc la care au fost supuşi actorii principali, jucătorii, care au fost obligaţi de către organizatorii competiţiei să evolueze sâmbăta trecută, la ora 11.00, în plină cod roşu de caniculă. De asemenea, asupra Ligii a II-a în acest format cu serie unică deja planează suspiciuni de aranjamente, şi ne referim la meciul din prima etapă dintre Academica Clinceni şi Dunărea Călăraşi. În plus, cel puţin una dintre echipele înscrise, vezi Foresta Suceava, dă impresia că nu poate face faţă rigorilor eşalonului doi al fotbalului românesc, pentru că la ora actuală nu are nici lot de jucători, nici bani şi nici sprijin din partea autorităţilor locale. Ce va fi, vom vedea pe parcursul acestui an competiţional, cu menţiunea că primele două etape ale returului se vor juca la finalul anului 2017. Programul returului este acesta:

Runda 20, 2 decembrie: Baloteşti - AFC Hermannstadt; CS Afumaţi - CS Mioveni; Dunărea Călăraşi - Academica Clinceni; Foresta Suceava - Ripensia Timişoara; Ştiinţa Miroslava - ASA Târgu Mureş; Pandurii Tg. Jiu - FC Argeş; Politehnica Timişoara - Dacia Unirea Brăila; Olimpia Satu Mare - Metaloglobus; Sportul Snagov - Luceafărul Oradea; UTA Arad - Chindia Târgovişte.

Runda 21, 9 decembrie: Academica Clinceni - Olimpia Satu Mare; AFC Hermannstadt - CS Afumaţi; ASA Târgu Mureş - Foresta Suceava; Baloteşti - Sportul Snagov; Chindia Târgovişte - Pandurii Tg. Jiu; CS Mioveni - Dunărea Călăraşi; Dacia Unirea Brăila - Ştiinţa Miroslava; FC Argeş - Politehnica Timişoara; Metaloglobus - UTA Arad; Ripensia Timişoara - Luceafărul Oradea.

Runda 22, 24 februarie 2018: CS Afumaţi - Baloteşti; Dunărea Călăraşi - AFC Hermannstadt; Foresta Suceava - Dacia Unirea Brăila; Luceafărul Oradea - ASA Târgu Mureş; Ştiinţa Miroslava - FC Argeş; Pandurii Tg. Jiu - Metaloglobus; Politehnica Timişoara - Chindia Târgovişte; Olimpia Satu Mare - CS Mioveni; Sportul Snagov - Ripensia Timişoara; UTA Arad - Academica Clinceni. 

Runda 23, 3 martie 2018: Academica Clinceni - Pandurii Tg. Jiu; AFC Hermannstadt - Olimpia Satu Mare; ASA Târgu Mureş - Ripensia Timişoara; Baloteşti - Dunărea Călăraşi; Chindia Târgovişte - Ştiinţa Miroslava; CS Afumaţi - Sportul Snagov; CS Mioveni - UTA Arad; Dacia Unirea Brăila - Luceafărul Oradea; FC Argeş - Foresta Suceava; Metaloglobus - Politehnica Timişoara. 

Runda 24, 10 martie 2018: Dunărea Călăraşi - CS Afumaţi; Foresta Suceava - Chindia Târgovişte; Luceafărul Oradea - FC Argeş; Ştiinţa Miroslava - Metaloglobus; Pandurii Tg. Jiu - CS Mioveni; Politehnica Timişoara - Academica Clinceni; Ripensia Timişoara - Dacia Unirea Brăila; Olimpia Satu Mare - Baloteşti; Sportul Snagov - ASA Târgu Mureş; UTA Arad - AFC Hermannstadt.

Runda 25, 17 martie 2018: Academica Clinceni - Ştiinţa Miroslava; AFC Hermannstadt - Pandurii Tg. Jiu; Baloteşti - UTA Arad; Chindia Târgovişte - Luceafărul Oradea; CS Afumaţi - Olimpia Satu Mare; CS Mioveni - Politehnica Timişoara; Dacia Unirea Brăila - ASA Târgu Mureş; Dunărea Călăraşi - Sportul Snagov; FC Argeş - Ripensia Timişoara; Metaloglobus - Foresta Suceava.

Runda 26, 2 martie 2018: ASA Târgu Mureş - FC Argeş; Foresta Suceava - Academica Clinceni; Luceafărul Oradea - Metaloglobus; Ştiinţa Miroslava - CS Mioveni; Pandurii Tg. Jiu - Baloteşti; Politehnica Timişoara - AFC Hermannstadt; Ripensia Timişoara - Chindia Târgovişte; Olimpia Satu Mare - Dunărea Călăraşi; Sportul Snagov - Dacia Unirea Brăila; UTA Arad - CS Afumaţi.

Runda 27, 31 martie 2018: Academica Clinceni - Luceafărul Oradea; AFC Hermannstadt - Ştiinţa Miroslava; CS Baloteşti - Politehnica Timişoara; Chindia Târgovişte - ASA Târgu Mureş; CS Afumaţi - Pandurii Tg. Jiu; CS Mioveni - Foresta Suceava; Dunărea Călăraşi - UTA Arad; FC Argeş - Dacia Unirea Brăila; Metaloglobus - Ripensia Timişoara; Olimpia Satu Mare - Sportul Snagov.

Runda 28, 7 aprilie 2018: ASA Târgu Mureş - Metaloglobus; Dacia Unirea Brăila - Chindia Târgovişte; Foresta Suceava - AFC Hermannstadt; Luceafărul Oradea - CS Mioveni; Ştiinţa Miroslava - Baloteşti; Pandurii Tg. Jiu - Dunărea Călăraşi; Politehnica Timişoara - CS Afumaţi; Ripensia Timişoara - Academica Clinceni; Sportul Snagov - FC Argeş; UTA Arad - Olimpia Satu Mare. 

Runda 29, 14 aprilie 2018: Academica Clinceni - ASA Târgu Mureş; AFC Hermannstadt - Luceafărul Oradea; Baloteşti - Foresta Suceava; Chindia Târgovişte - FC Argeş; CS Afumaţi - Ştiinţa Miroslava; CS Mioveni - Ripensia Timişoara; Dunărea Călăraşi - Politehnica Timişoara; Metaloglobus - Dacia Unirea Brăila; Olimpia Satu Mare - Pandurii Tg. Jiu; UTA Arad - Sportul Snagov. 

Runda 30, 18 aprilie 2018: ASA Târgu Mureş - CS Mioveni; Dacia Unirea Brăila - Academica Clinceni; FC Argeş - Metaloglobus; Foresta Suceava - CS Afumaţi; Luceafărul Oradea - Baloteşti; Ştiinţa Miroslava - Dunărea Călăraşi; Pandurii Tg. Jiu - UTA Arad; Politehnica Timişoara - Olimpia Satu Mare; Ripensia Timişoara - AFC Hermannstadt; Sportul Snagov - Chindia Târgovişte.

Runda 31, 21 aprilie 2018: Academica Clinceni - FC Argeş; AFC Hermannstadt - ASA Târgu Mureş; Baloteşti - Ripensia Timişoara; CS Afumaţi - Luceafărul Oradea; CS Mioveni - Dacia Unirea Brăila; Dunărea Călăraşi - Foresta Suceava; Metaloglobus - Chindia Târgovişte; Pandurii Tg. Jiu - Sportul Snagov; Olimpia Satu Mare - Ştiinţa Miroslava; UTA Arad - Politehnica Timişoara. 

Runda 32, 28 aprilie 2018: ASA Târgu Mureş - Baloteşti; Chindia Târgovişte - Academica Clinceni; Dacia Unirea Brăila - AFC Hermannstadt; FC Argeş - CS Mioveni; Foresta Suceava - Olimpia Satu Mare; Luceafărul Oradea - Dunărea Călăraşi; Ştiinţa Miroslava - UTA Arad; Politehnica Timişoara - Pandurii Tg. Jiu; Ripensia Timişoara - CS Afumaţi; Sportul Snagov - Metaloglobus. 

Runda 33, 5 mai 2018: Academica Clinceni - Metaloglobus; AFC Hermannstadt - FC Argeş; Baloteşti - Dacia Unirea Brăila; CS Afumaţi - ASA Târgu Mureş; CS Mioveni - Chindia Târgovişte; Dunărea Călăraşi - Ripensia Timişoara; Pandurii Tg. Jiu - Ştiinţa Miroslava; Politehnica Timişoara - Sportul Snagov; Olimpia Satu Mare - Luceafărul Oradea; UTA Arad - Foresta Suceava. 

Runda 34, 12 mai 2018: ASA Târgu Mureş - Dunărea Călăraşi; Chindia Târgovişte - AFC Hermannstadt; Dacia Unirea Brăila - CS Afumaţi; FC Argeş - Baloteşti; Foresta Suceava - Pandurii Tg. Jiu; Luceafărul Oradea - UTA Arad; Metaloglobus - CS Mioveni; Ştiinţa Miroslava - Politehnica Timişoara; Ripensia Timişoara - Olimpia Satu Mare; Sportul Snagov - Academica Clinceni.

Runda 35, 16 mai 2018: AFC Hermannstadt - Metaloglobus; Baloteşti - Chindia Târgovişte; CS Afumaţi - FC Argeş; CS Mioveni - Academica Clinceni; Dunărea Călăraşi - Dacia Unirea Brăila; Ştiinţa Miroslava - Sportul Snagov; Pandurii Tg. Jiu - Luceafărul Oradea; Politehnica Timişoara - Foresta Suceava; Olimpia Satu Mare - ASA Târgu Mureş; UTA Arad - Ripensia Timişoara.

Runda 36, 19 mai: Academica Clinceni - AFC Hermannstadt; ASA Târgu Mureş - UTA Arad; Chindia Târgovişte - CS Afumaţi; Dacia Unirea Brăila - Olimpia Satu Mare; FC Argeş - Dunărea Călăraşi; Foresta Suceava - Ştiinţa Miroslava; Luceafărul Oradea - Politehnica Timişoara; Metaloglobus - Baloteşti; Ripensia Timişoara - Pandurii Tg. Jiu; Sportul Snagov - CS Mioveni.

Runda 37, 26 mai 2018: AFC Hermannstadt - CS Mioveni; Baloteşti - Academica Clinceni; CS Afumaţi - Metaloglobus; Dunărea Călăraşi - Chindia Târgovişte; Foresta Suceava - Sportul Snagov; Ştiinţa Miroslava - Luceafărul Oradea; Pandurii Tg. Jiu - ASA Târgu Mureş; Politehnica Timişoara - Ripensia Timişoara; Olimpia Satu Mare - FC Argeş; UTA Arad - Dacia Unirea Brăila.

Runda 38, 2 iunie 2018: Academica Clinceni - CS Afumaţi; ASA Târgu Mureş - Politehnica Timişoara; Chindia Târgovişte - Olimpia Satu Mare; CS Mioveni - Baloteşti; Dacia Unirea Brăila - Pandurii Tg. Jiu; FC Argeş - UTA Arad; Luceafărul Oradea - Foresta Suceava; Metaloglobus - Dunărea Călăraşi; Ripensia Timişoara - Ştiinţa Miroslava; Sportul Snagov - AFC Hermannstadt.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!