Rezultatele remarcabile ale elevilor de la „Ferdinand I” la Concursul Național de Chimie „Petru Poni”

În perioada 9-12 mai 2024, s-a desfășurat etapa națională a Concursului de chimie „Petru Poni”, găzduită de Liceul Tehnologic „Al. I. Cuza” din municipiul Slobozia, județul Ialomița. Lotul județului Argeș a fost alcătuit din 6 elevi, dintre care 3 din cadrul Liceului Tehnologic „Ferdinand I”. Rezultatele sunt următoarele: Ionuț Urluescu, clasa a IX-a, Premiul II; Cristina Stoica, clasa a X-a, Premiul II; Florin Soroiu, clasa a X-a, Mențiune specială.
„Transmitem felicitări elevilor pentru efortul lor susținut și pentru rezultatele obținute, recunoștință domnului profesor Sava Alexandru pentru coordonarea elevilor și pentru întreținerea spiritului competitiv al disciplinei prin pregătirea suplimentară, și nu în ultimul rând, mulțumiri părinților pentru susținerea și încrederea acordată liceului nostru!”, a fost mesajul prof. Andra Michai, directoarea instituției.
