Eduard Bucura și prof. Ion Ungureanu: Un nou capitol de succes la Olimpiada de Tehnologia Informației

Eduard Bucura, elev în clasa a XI-a C, și Ion Ungureanu, profesorul, dirigintele, mentorul și prietenul său, nu mai au nevoie de prezentări elaborate, fiind deja cunoscuți datorită numeroaselor lor succese remarcabile în informatică și robotică. Medalia de bronz cu care Eduard Bucura s-a întors de la etapa națională a Olimpiadei de Tehnologia Informației, desfășurată la Slobozia în perioada 23-25 mai 2024, este încă un motiv de admirație pentru pasiunea și nivelul de excelență pe care elevul și profesorul său l-au atins în domeniul informaticii. Felicitări!
