Pe parcursul săptămânii trecute, Serviciul Inspecția de Prevenire al ISU Argeș a susținut trei prezentări urmate de dezbateri

Acestea au fost, pe rând, după cum urmează:
- cu formatorii de formare profesională pe domeniile din competența IGSU;
- cu arhitecții, proiectanții/reprezentanții compartimentelor de urbanism din cadrul unităților administrativ-teritoriale și arhitectul șef din cadrul Consiliului Județean Argeș;
- cu reprezentanții operatorilor economici care desfășoară activități de transport deșeuri periculoase.
Inspectorii au urmărit prezentarea legislației specifice fiecărui domeniu de activitate și adoptarea de bune practici pentru a eficientiza activitatea ambelor părți, aducându-se în discuție și implementarea cerințelor din procesul de digitalizare.
