Au fost montate semafoare în zona Lidl

Acestea au fost montate la intersecție str. 1 Decembrie 1918 cu str. Lascăr Catargiu (zona Lidl). Primele semafoare au fost deja instalate. Mai este nevoie să fie montată consola peste stradă, consolă care va susține alte semafoare. Pentru început, semafoarele vor fi pe culoarea galbenă, până când șoferii se vor obișnui cu ele, apoi vor funcționa normal.
