Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
smbt 27 iunie 2026 20:45

Patru nou-născuți au venit pe lume de Anul Nou, la maternitatea SJUP

Naşterea este, cu siguranţă, cel mai frumos mod de a începe Noul An. Fiecare naștere este un eveniment unic și special. În prima zi din Noul An, atmosfera de la Spitalul Județean de Urgență Pitești a fost încărcată de bucurie și emoție, odată cu venirea pe lume a patru bebeluși. S-au născut 4 băieți, care au adus multe zâmbete pe fețele personalului medical și ale familiilor lor.


Echipa medicală a maternităţii, activ implicată, s-a asigurat ca totul să decurgă în condiții optime, pentru mame și nou-născuți. Copiii au venit pe lume prin cezariană și au cântărit între 2.450 și 3.560 grame.


Primul micuț argeșean s-a născut dimineaţa, la ora 07.00, prilej de fericire în sânul familiei şi al cadrelor medicale. După-amiază, la ora 18:18, s-a născut și al doilea copil, completând astfel bucuria din sala de naștere a instituţiei. Al treilea argeşean al anului 2025 și-a făcut simțită prezența spre seară, la ora 20:47 de minute, iar cel de-al patrulea a încheiat ziua și s-a născut la 23:47.


Fiecare copilaș aduce cu el promisiunea speranței, fiind primit cu brațele deschise, atât în propria familie, cât şi în cadrul echipei medicale a maternităţii SJUP.

Pin It