Echipa Școlii Gimnaziale Cicănești, campioană la fotbal U14 și calificată la etapa zonală!

Performanță remarcabilă pentru echipa de fotbal a Școlii Gimnaziale Cicănești, care a dominat competiția din cadrul Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar – Cupa INJ, U14 și a obținut calificarea la etapa zonală! Elevii, pregătiți de profesorul Bogdan Olteanu, au demonstrat ambiție, determinare și spirit de echipă, reușind un parcurs impresionant în competiție.
În primul meci, echipa din Cicănești s-a impus clar, cu scorul de 4-0, în fața formației de la Școala Gimnazială „George Stephănescu” Arefu. A urmat o confruntare echilibrată cu Școala Gimnazială Albeștii de Argeș, încheiată la egalitate, 2-2, un rezultat care a menținut suspansul în competiție.
Finala a adus un duel intens cu echipa de la Școala Gimnazială Corbeni, decis printr-un gol care a stabilit victoria celor din Cicănești, cu 1-0, aducându-le titlul de campioni și biletele pentru etapa zonală!
Această reușită confirmă munca depusă de micii jucători, care au demonstrat nu doar tehnică și rezistență fizică, ci și o excelentă capacitate de coordonare pe teren. Felicitări echipei, profesorului Bogdan Olteanu și mult succes la etapa următoare!
