Calificări și premii importante pentru CN „Vlaicu Vodă” la Olimpiada de Istorie

Elevii Colegiului Național „Vlaicu Vodă” din Curtea de Argeș au obținut rezultate remarcabile la etapa județeană a Olimpiadei de Istorie, continuând tradiția performanței în domeniul științelor umaniste.
La clasa a IX-a, eleva Alexia Maria Nedelcu a obținut locul I, cu 99,5 puncte, calificându-se la etapa națională sub îndrumarea profesorului Octavian Ștefan. De asemenea, Alexandra Miroiu, din clasa a XII-a F, a obținut tot locul I, cu 93,5 puncte, calificându-se la etapa națională, având ca profesor îndrumător pe Nicolae Ștefan.
Rezultatele foarte bune au fost completate de Ștefan Augustin Enache, elev în clasa a XII-a G, care a obținut locul al III-lea, cu 91,5 puncte, și de Ștefan Nicolae Coman-Pleșa, clasa a XI-a A, care a primit mențiune cu 89 de puncte. Cei doi elevi au fost și ei pregătiți de profesorii amintiți.
Mult succes pe drumul spre excelență!
