Mențiune specială pentru elevul Ștefan Picu, la etapa națională a Olimpiadei de Chimie

Ștefan Picu, elev în clasa a VII-a B la Școala Gimnazială „Mircea cel Bătrân”, a obținut o mențiune specială la etapa națională a Olimpiadei de Chimie, desfășurată la Iași, în perioada 23–27 aprilie 2025.
Rezultatul reprezintă o recunoaștere a pasiunii și efortului susținut depus de tânărul elev, care se pregătește atât în cadrul orelor de curs, cât și în programul destinat grupelor de excelență coordonate de Centrul Județean de Excelență Argeș. Activitatea sa este sprijinită de profesor Cristina Emilia Nedelea, care îl ghidează în aprofundarea cunoștințelor din domeniul Chimiei.
Performanța lui Ștefan confirmă potențialul deosebit al elevilor argeșeni în competițiile naționale și încurajează continuarea investiției în educația de excelență.
