Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
joi 25 iunie 2026 05:57

Caravana „România fără violență” a ajuns la Liceul Tehnologic „Regele Mihai I” din Curtea de Argeș

Evenimentul a avut loc sâmbătă, 18 octombrie, la Liceul Tehnologic „Regele Mihai I” din municipiul nostru. Printre invitați s-au numărat Vlad Soare, președintele Oficiului Național pentru Jocuri de Noroc, Adriana Săftoiu, specialist în comunicare, Radu Țincu, medic secția de Toxicologie la Spitalul Floreasca și Alina Gorghiu, președinte Comisia specială „România fără violență”, Parlamentul României.


Violență, droguri, jocuri de noroc, adicții. Teme ce se regăsesc zilnic în viețile multora dintre noi. Subiectele au fost discutate cu oameni profesioniști, care încearcă să ofere sfaturi, direcții și soluții. Doar împreună putem construi o comunitate mai sigură și sănătoasă!


Caravana „România fără violență” este o serie de evenimente și dezbateri menite să sprijine victimele violenței domestice și să combată acest fenomen, începând cu un eveniment în județul Ilfov, în septembrie 2025. Scopul e de a informa victimele și publicul larg despre resursele disponibile, cum ar fi linia telefonică gratuită 0800.500.333.

 

Pin It