Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
joi 25 iunie 2026 00:29

Finalul campaniei SNAC: Elevii din Corbeni sprijină familiile aflate în nevoie

Campania „Săptămâna fructelor și legumelor donate” a luat sfârșit. În cadrul campaniei SNAC „Săptămâna legumelor şi fructelor donate - Din suflet dăruim” - profesor coordonator Ilina Mihaela, elevii Şcolii Gimnaziale Nr. 1 Corbeni, Școala Primară Oeștii Pământeni și Școala Gimnazială Prof. Dr. V. Vasilescu Oești (clasele primare și gimnaziale), îndrumați de către doamnele învățătoare, doamnele/ domnii profesori diriginți, domnul și doamna director, au donat fructe, legume, conserve pentru iarnă, zahăr, ulei, făină etc. beneficiarilor cu risc din Comuna Corbeni identificați cu sprijinul Primăriei Corbeni, biroul Asistență Socială.


„Săptămâna fructelor și legumelor donate a fost un bun prilej pentru a arăta că ne pasă şi că împreună putem face o lume mai bună! În numele întregului colectiv de cadre didactice, dorim să mulţumim părinţilor că au sprijinit iniţiativa şcolii, dovedindu-se astfel reali parteneri în demersul de a şlefui caracterul copiilor şi a le forma spiritul de solidaritate cu semenii”, au transmis inițiatorii.

 

Pin It