1 Decembrie, sărbătorit cu emoție la Liceul Tehnologic Auto și Școala Gimnazială „Sf. Apostol Andrei”

Liceul Tehnologic Auto Curtea de Argeș, împreună cu Școala Gimnazială „Sfântul Apostol Andrei”, au desfășurat activități dedicate Zilei Naționale a României - 1 Decembrie.
Prin momente artistice și creații simbolice, elevii au pus în evidență valorile neamului nostru, spiritul de uniune, tradiția și semnificația tricolorului.

Toate aceste manifestări au reprezentat un omagiu sincer adus Zilei de 1 Decembrie, zi care ne amintește cine suntem și ce ne leagă ca popor.
La mulți ani, România!
