Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 23:05

Elevii de la Cepari au fost vizitați de Moș Crăciun

Marți, 16 decembrie 2025, magia sărbătorilor de iarnă a ajuns și la Școala Gimnazială „Nicolae Velea” din comuna Cepari, unde Moș Crăciun a fost întâmpinat cu bucurie de preșcolari și elevi. Înainte de a ajunge în mijlocul copiilor, Moșul a făcut un popas la Consiliul Local, unde a stat de vorbă cu primarul Cristian Ciobanu și viceprimarul Gheorghe Minculete, care i-au fost alături în pregătirea cadourilor pentru toți copiii.


Atmosfera a fost una plină de emoție și voie bună, iar Moș Crăciun a urmărit cu interes programul artistic pregătit special în cinstea sa, răsplătindu-i pe cei mici cu daruri și zâmbete.


În așteptarea sărbătorilor, cadrele didactice au transmis copiilor, părinților și bunicilor cele mai calde urări de Sărbători și un An Nou plin de sănătate, liniște și bucurii!

Pin It