A condus beat și a ajuns la închisoare

În ziua de 15 ianuarie, oamenii legii Secției de Poliție Rurală Bascov au pus în executare un Mandat de săvârșire a pedepsei cu închisoarea, emis de Tribunalul Argeș, față de un bărbat în vârstă de 53 de ani, din aceeași localitate.
Bărbatul a fost condamnat la 3 ani și 9 luni de închisoare, ca urmare a săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența băuturilor alcoolice. Persoana în cauză a fost încarcerată.
