Primarul şi legislativul au primit mulţumiri de la Spitalul Municipal
În cursul şedinţei ordinare a legislativului din luna august, primarul Constantin Panţurescu a dat citire unei scrisori semnate de către managerul unităţii medicale, care suna astfel:
Domnule Primar,
Conducerea Spitalului Municipal Curtea de Argeş vă mulţumeşte pentru sprijinul acordat în calitate de Preşedinte al Consiliului de Administraţie pe întreg parcursul procesului de acreditare.
Consiliul Director, împreună cu toţi medicii, asistentele, personalul TESA, Biroul de Management al Calităţii, au desfăşurat pe o perioadă de 5 ani activităţi intense de definitivare a procesului de acreditare, încheiat în Aprilie 2016.
Aducem mulţumirile noastre întregului Consiliu Local pentru ajutorul material şi moral acordat.
Cu stimă şi consideraţie,
Manager, Dr. Dăneţ Ionela
