Moş Nicolae vine la Consiliul Judeţean!
Luni, începând cu ora 17.00, la instituţia amintită vine ocrotitorul copiilor. Va fi o manifestare organizată de Consiliul Judeţean Argeş, pentru toţi copiii, mari şi mici, dar în special pentru cei aflaţi în îngrijirea DGASPC. Pe scena amplasată, actori ai Secţiei de teatru pentru copii şi tineret "Aşchiuţă" vor prezenta o scenetă având ca temă legenda lui Moş Nicolae, tineri şi copii talentaţi din Argeş vor cânta colinde şi vor prezenta obiceiurile tradiţionale specifice Sărbătorilor de Iarnă, iar cunoscutul şi îndrăgitul interpret Mihai Constantinescu va susţine un recital extraordinar. Nu vor lipsi nici cadourile! Spiriduşii lui Moş Nicolae vor împărţi bomboane, mere, covrigi şi nuci copiilor cuminţi, dar şi nuieluşe celor neastâmpăraţi.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
