"Alo, vorbeşte primarul!"
Şeful administraţiei municipale din Curtea de Argeş s-a văzut silit să-i aducă la ordine pe colegii de partid Ştefan Dumitrache şi Loredana Stancu. Dacă din partea primului nu era o surpriză locvacitatea, ea a uimit din partea celei de a doua. Cum la "diverse" se ajunsese să se cam vorbească pe modelul parlamentului de la Frankfurt (unii peste alţii), Constantin Panţurescu a fost silit să intervină pentru a readuce lucrurile în matca firească prin acea replică uşor glumeaţă, dar autoritară.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
