Dabija a refuzat "O lume minunată". Disciplinat, Mitrofan va merge la "Academia Piticilor"!
În şedinţa ordinară din 29 noiembrie, Consiliul Local Curtea de Argeş a aprobat reprezentanţii pe care urma să-i trimită în comisiile de evaluare şi asigurare a calităţii învăţământului din unităţile şcolare preuniversitare locale. Primarul Constantin Panţurescu şi-a prezentat proiectul de hotărâre, precizând că are şi propuneri concrete de formulat, în care luase în calcul să nu trimită în acele comisii membri ai consiliilor de administraţie din respectivele unităţi de învăţământ. Câteva exemple: la Colegiul Naţional "Vlaicu Vodă" a fost nominalizat Răzvan Bădescu, la Liceul Forestier a fost Gheorghe Andreescu, Ştefan Dumitrache la Şcoala Gimnazială "Carol I", iar Marius Deaconu la "Regina Maria". Surpriza a apărut la Grădiniţa cu Program Prelungit "O lume minunată", unde a fost nominalizat Bogdan Alexandru Dabija. Fostul colonel a refuzat categoric, vizibil deranjat, considerând probabil că primarul îl minimalizase trimiţându-l la o asemenea unitate şcolară. Mult mai disciplinat a fost însă fostul viceprimar Cristian Mitrofan care - se pare - a apreciat umorul şefului executivului de a-l trimite la unitatea similară "Academia Piticilor". La fel s-a comportat şi Ion Şerban, ce a fost votat să-l înlocuiască pe Bogdan Dabija, care şi-a asumat sarcina de a face treabă bună la "O lume minunată".
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
