Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 03:23

"Am avut un an bun, la Sălătrucu!"

Afirmaţia a fost făcută de primarul Nicolae Langer ieri, înainte de a trage linia sub realizările din 2016. Explicaţia a venit imediat: "Ceea ce ne-a salvat - ca să zic aşa - a fost faptul că am avut proiecte aflate în derulare pe infrastructura de apă şi canalizare, dar şi la drumuri. Şi acum se mai lucrează încă la alei pietonale betonate, mai avem unele corecţii la lucrările de alimentare cu apă, plus ultimele pregătiri pentru iarna care ne bate la uşă. Aşa cum am procedat de fiecare dată în ultimii doisprezece ani, căutăm să nu fim prinşi pe picior greşit şi am convingerea că ne putem descurca".

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It