Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
joi 25 iunie 2026 05:43

Se lucrează febril pentru patinoar şi Târgul de Crăciun!

Ieri dimineaţă s-a putut observa o concentrare de forţe pe platoul din faţa Sălii Municipale de Sport, de lângă stadion. Primarul Panţurescu, viceprimarul Jubleanu şi directorul de la SPU, Cătălin Nastea, coordonau activitatea desfăşurată de specialiştii care amenajează patinoarul atât de mult promis ani la rând. "S-ar putea spune că acum i-a venit rândul...", a comentat glumeţ Panţurescu, informându-ne că în maxim o săptămână de zile urmează să se deschidă şi Târgul de Crăciun. "Avem montate deja 10 căsuţe pentru comercianţii de produse tradiţionale specifice acestei sărbători, iar maestrul Traian Duţă pregăteşte o scenă cu Naşterea Domnului, într-o construcţie care va reînvia vremurile biblice, cu grajdul în care a văzut lumina zilei Iisus Hristos", a concluzionat primarul, precizând că se aşteaptă ca la patinoar să vină numeroşi iubitori ai acestui sport nu numai din Curtea de Argeş, dar şi din localităţile rurale din zonă şi chiar de la Piteşti.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It