Apă pe carosabilul din zona Făgăraş - "Dac-a fost ceva, n-a fost de la reţelele de apă şi canal!"


Aceasta a fost declaraţia directorului general al SC AQUATERM SA, Ion Bolovan, ieri dimineaţă, după ce reporterii noştri l-au informat că pe la miezul nopţii trecute, pe strada Traian, spre sensul giratoriu de la intersecţia de la Făgăraş curgea apa într-o veselie. "N-am primit vreo sesizare în acest sens şi am trimis şi instalatorii noştri să verifice. Rezultatul a fost că instalaţiile de apă şi canalizare sunt în regulă. Deci, n-a fost de la noi!" Şi totuşi, de unde-o fi venit apa pe stradă, vizibilă în imaginile imortalizate de colegii noştri?... Să i se fi rupt cuiva apa şi să nu fi raportat?... Mari sunt minunile din acest domeniu, tot atât de mari ca şi enigma poligonului de la Nazca, din Peru, nu altceva!
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
