Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
mari 23 iunie 2026 06:03

"În mare parte, problema alimentării cu apă de la Brădet s-a rezolvat!"

Informaţia ne-a fost oferită marţi seara de către primarul Evlampie Alecu. După cum se ştie, câteva gospodării au fost lipsite de această utilitate după ce anumite conducte au îngheţat şi s-au format dopuri de gheaţă. Şeful administraţiei publice locale a dat explicaţiile de rigoare zilele trecute nemulţumirii oamenilor care nu ştiau că primăria a acţionat în limita prerogativelor legale şi, marţi seara, ne-a spus: "Angajaţii firmei care au concesionat serviciul public de alimentare cu apă au acţionat cu sprijinul nostru şi, în mare parte, au rezolvat problema alimentării majorităţii gospodăriilor aflate în dificultate. Ţin să precizez că acestea nu erau pe reţeaua principală şi că mai rămân câteva de rezolvat în zilele următoare, când - se pare - şi condiţiile meteo se vor îmbunătăţi, în sensul că vor creşte temperaturile".

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l acum şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It