Şerban vrea să eficientizeze serviciile din primărie prin call-center
Consilierul local care are vechime cât primarul Panţurescu în legislativ, mai precis din anul 2000, a făcut o propunere interesantă în prima şedinţă ordinară a legislativului din acest an. Constatând că nu s-a îmbunătăţit semnificativ circuitul birocratic al documentelor şi nu s-a eficientizat comunicarea cu cetăţeanul, acesta a spus: "Site-ul primăriei nu funcţionează bine, cetăţenii ajung greu la informaţiile necesare, aşa că propun ca în bugetul pe anul în curs să se aloce o sumă pentru instalarea unui call-center cu robot!" Propunerea sa a fost susţinută şi de colegul Ionel Păunescu, acela care tot în aceeaşi şedinţă îi făcea declaraţii de dragoste înfocate primarului: "Chiar dacă m-aţi certat, să ştiţi că eu tot vă iubesc!" O parte dintre ceilalţi aleşi locali n-au ratat prilejul de a-i lua pe cei doi la ţintă: "Dacă vă iubiţi atât de mult, luaţi-vă o cameră!" Ciudat, dar nu s-a pomenit ceva despre vreun telefon cu robot!... Dacă vocile n-ar fi fost majoritare din PSD, s-ar fi putut bănui ceva lucruri necurate, dar aşa a devenit clar că se făcea curte şefului formaţiunii politice din care plecase de dragul predecesorului Ninel Diaconu, care jucase anul trecut cartea proastă la alegeri. Şi că acum pe dragul de Ionel Păunescu îl pălise nostalgia după PSD, unde - normal - unii nu-l mai vor, căci ar ocupa un loc din care ar fi dat la o parte unul dintre ei...
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
