Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
mari 23 iunie 2026 07:17

Panţurescu a lansat invitaţia de participare la dezbaterea Strategiei de dezvoltare a oraşului

La finalul ultimei şedinţe a Consiliului Local Curtea de Argeş, primarul Constantin Panţurescu i-a invitat la "diverse" pe aleşii urbei să participe la dezbaterea Strategiei de dezvoltare a acesteia. Invitaţia publică a survenit după ce la prima întâlnire pe acestă temă n-au participat decât puţini dintre consilieri. Data anunţată a fost cea de 9 martie, deci în ziua de joi a acestei săptămâni! De reţinut ar fi faptul că, fiind vorba despre o dezbatere publică organizată cu scopul de a se completa şi, eventual, a se îmbunătăţi respectiva strategie, astfel încât să rezolve cât mai multe din problemele comunităţii, ar fi de dorit să fie prezenţi câţi mai mulţi dintre cetăţenii cărora nu le este indiferentă soarta oraşului în care trăiesc ei şi copiii lor.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l acum şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It