Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
mari 23 iunie 2026 07:17

Accesul la Sala Municipală de Sport nu va mai fi restricţionat!

Garanţia a fost dată în plenul şedinţei de legislativ de la sfârşitul lunii februarie de către primarul Constantin Panţurescu. Atunci, dumnealui a răspuns unei sesizări formulate de către consilierul local Bogdan Alexandru Dabija, potrivit căruia ar fi persoane sau grupuri favorizate, pe când altele nu găsesc "ferestre" în care să închirieze sala pentru activităţi sportive. Şeful executivului local, fără a confirma sau a infirma existenţa unei asemenea situaţii, a declarat că s-a făcut o monitorizare a activităţilor desfăşurate acolo şi că s-a decis ca prioritate să aibă competiţiile şcolare sau cele organizate oficial, iar în "ferestre", în funcţie de ordinea solicitărilor, să se ofere acces liber, pe bază de grafic, celor care doresc să închirieze terenul de joc.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l acum şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It