Bucurie şi speranţă la Corbi: au fost premiate 45 familii cu nou-născuţi!




# Fiecare a primit câte 1.000 lei
Căminul din Corbi a găzduit astăzi, la orele prânzului, o festivitate de suflet pentru locuitorii comunei de pe valea Râului Doamnei: premierea familiilor care au fost binecuvântate cu apariţia de noi membri începând din anul 2016. Iniţiativa primarului Virgil Baciu de a sprijini natalitatea şi de a da vigoare comunei natale a fost bine primită de aleşii locali, care au aprobat ca fiecare naştere în Corbi să fie premiată cu suma de 1.000 lei, pentru încurajarea tinerelor şi chiar mai maturelor familii de aduce pe lume urmaşi. Aceasta s-a materializat astăzi, când primarul Virgil Baciu şi viceprimarul Dan Aldea, însoţiţi de secretarul Mihail Moisescu şi de alţi funcţionari publici, în faţa unei săli pline, au premiat nu mai puţin de 45 familii, cărora le-a împărţit suma de 45.000 lei, bani de la bugetul local. Oamenii s-au bucurat nu atât de sumele primite, care nu sunt totuşi de neglijat, ci mai ales de grija pe care o arată aleşii comunităţii faţă de viitor.
La Mulţi Ani, Corbi!
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
