Se refac marcajele rutiere!

Astăzi, angajaţii SPGC au început trasarea marcajelor rutiere, din zona 6 Martie. În jurul orei 11.00 trecuseră deja de C.N.V.V. şi Centrul Vechi şi ajunseseră în zona Bisericii Domneşti. Zilele următoare se va continua cu arterele laterale şi cu trecerile pentru pietoni. Din păcate, nu toţi şoferii respectă presemnalizările lucrătorilor şi prin anumite locuri deja au călcat cu roţile pe liniile proaspăt trasate. Nici pietonii nu sunt mai atenţi, deşi nu e mare lucru să faci un pas mai mare peste o linie de-un lat de palmă. În orice caz, reîmprospătarea marcajelor rutiere era necesară, pentru că prin unele locuri începuseră să dispară...
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
