Ministrul Tineretului şi Sportului, în vizită în Argeş

Ministrul Tineretului şi Sportului, Marius Dunca, împreună cu preşedintele Consiliului Judeţean Argeş, Dan Manu, au făcut astăzi o vizită oficială la Baza Nautică Budeasa, acolo unde în perioada 27-30 iulie se va desfăşura Campionatul Mondial de Kaiac-Canoe pentru juniori. Ministrul Marius Dunca a dorit să vadă în ce stadiu se află pregătirile pentru concursul la care vor participa aproximativ 100 de ţări şi nu mai puţin de 1.600 de sportivi din întrega lume. "Acest eveniment este important şi pentru Consiliul Judeţean, pentru că e vorba atât despre imaginea Argeşului, cât şi de cea a României şi am lucrat intens pentru ca totul să se desfăşoare la un nivel cât mai înalt", a precizat preşedintele C.J. Argeş, Dan Manu.
Consiliul Judeţean Argeş a avut o contribuţie majoră în asigurarea infrastructurii din zonă atât pentru celor două curbe situate pe traseele spre baza nautică - una în Budeasa, pe drumul dinspre Mărăcineni, traseu pe care vor sosi sportivii cazaţi în Mioveni, iar cea de-a doua în Bascov, dinspre DC 219A Bascov-Budeasa spre tribună şi Hotelul Star -, cât şi pentru asfaltarea drumului care duce la bază. De asemenea, în luna martie, ministrul Apelor, Adriana Petcu, a făcut o vizită în Argeş, ocazie cu care preşedintele Dan Manu a solicitat şi draga pentru decolmatarea lacului.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
