La Consiliul Judeţean, discuţii tehnice despre tronsonul 5 al autostrăzii Piteşti-Sibiu
Preşedintele Dan Manu a avut astăzi o nouă întâlnire cu reprezentanţii Companiei Naţionale de Administrare a Infrastructurii Rutiere, la Consiliul Judeţean Argeş. Cu această ocazie au avut loc discuţii tehnice legate de tronsonul 5 al autostrăzii Piteşti-Sibiu, aflat pe teritoriul judeţului Argeş, dar şi de drumul expres Piteşti-Craiova. Periodic sunt discuţii tehnice punctuale care pregătesc organizarea de şantier în vederea demarării lucrărilor, respectiv planuri de urbanism general, planuri de urbanism zonal, exproprieri, situaţii tehnice punctuale care privesc traversarea celor două infrastructuri rutiere din judeţul Argeş, absolut obligatorii şi care puteau fi făcute anterior. Fără aceste clarificări, nicio construcţie rutieră nu poate demara.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
