Primarul Panţurescu pleacă în concediu la mare!
Ultimele zile, primarul municipiului Curtea de Argeş a cam bântuit prin zona stadionului, unde se pregăteşte terenul pentru ceea ce se doreşte a fi materializarea investiţiei prin care anul acesta ar trebui să fie pus la dispoziţia cetăţenilor un bazin de înot. După cum se ştie, legislativul local a dat "undă verde" acestui proiect încă din primăvară. "Am declanşat deja procedurile legale şi suntem în faza în care va expira curând şi perioada de contestaţii. Noi pregătim terenul, pentru ca firma care a câştigat să se poată apuca de lucru cât mai curând, astfel încât să se respecte termenele stabilite", a spus Constantin Panţurescu. Acesta abia aşteaptă revenirea viceprimarului Gabriel Jubleanu din concediu, pentru că intenţionează ca perioada 15-20 iulie s-o petreacă într-o scurtă vacanţă pe litoralul românesc, la Năvodari, cu familia şi, bineînţeles, cu dragii săi nepoţi - Tudor (în vârstă de 5 ani) şi Călin (1 an). Cârcotaşii, care nu lipsesc în Oraşul Regal, au şi început să glumească pe seama faptului că şeful executivului local nu-şi permite să lipsească mai mult, căci ar exista enormul risc ca lumea să constate că lucrurile merg mai bine în comunitate cu vicele la "manşă"...
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
