Drum asfaltat în sudul judeţului
Calea rutieră ce face legătura între două zone importante din sudul judeţului, Căldăraru şi Izvoru, a fost asfaltată. Distanţa dintre cele două localităţi, dar şi comunele limitrofe lor, poate fi parcursă acum în câteva minute. Lucrarea a fost efectuată de Regia Judeţeană de Drumuri Argeş. Duminică, preşedintele Consiliului Judeţean Argeş, dr. Dan Manu, a verificat modul în care a fost efectuată lucrarea, ocazie cu care a discutat şi cu oamenii din zonă. Dacă praful şi gropile au dispărut, rămâne de văzut însă în cât timp vor apărea altele, deoarece pe sectorul de drum unde se află terenurile agricole, utilajele erau întoarse chiar pe asfaltul proaspăt turnat... Poftim, cultură!
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
