Salubritatea Publică Urbană scapă de încă o rablă!
La finalul şedinţei ordinare de legislativ municipal s-a desfăşurat o şedinţă a Adunării Generale a Acţionarilor de la SPU. Directorul general Cătălin Nastea a profitat de prezenţa consilierilor locali, membri în A.G.A., şi le-a supus aprobării propunerea de a vinde sau a casa camioneta înregistrată sub nr. AG-01-SPU şi totodată, de a cumpăra o autoutilitară cu care s-o înlocuiască. "Maşina este de 11 ani în serviciu şi s-a ajuns în situaţia ca reparaţiile să fie foarte costisitoare. Luna trecută am cheltuit 3.000 lei pentru a o menţine în stare de funcţionare", şi-a argumentat cererea Cătălin Nastea. Ştefan Dumitrache a anunţat că s-a sfătuit cu prietenul Cristian Mitrofan şi, constatând nevoile comune ale Muzeului Municipal şi Centrului de Cutură şi Arte, a solicitat un transfer al respectivului autovehicul către instituţiile pe care le conduc. Cum aşa ceva nu se poate face legal, Marius Deaconu a propus să fie introdusă în Programul RABLA. S-au mai examinat şi alte posibilităţi, dar important este că s-a obţinut aprobarea solicitată să se scoată din inventar mijlocul de transport pus în discuţie.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
