Strategie parşivă: primarul Panţurescu l-a trecut pe consilierul Şerban la "diverse"!

Consilierii municipali au fost într-o bună dispoziţie, ba chiar puşi pe glume în cea mai mare parte a ultimei şedinţe din luna septembrie. Cel mai activ a fost încă o dată Ion Şerban, care pare să se fi afiliat grupului de opoziţie constituit de liberali. Şi nu este o simplă impresie, generată de schimbarea locului cu Marius Deaconu, pentru a fi vecin de scaun cu Mădălin Marinescu... Primarului Constantin Panţurescu nu i-a scăpat schimbul de locuri şi nici dispoziţia deosebită manifestată de consilierul Ion Şerban, care aproape că n-a ratat vreun proiect de pe ordinea de zi la care să nu se înscrie primul la cuvânt. Şi l-a deranjat pe şeful administraţiei când la cel cu mobilitatea urbană a reclamat blocajele din trafic, ca şi şi semnul de sens interzis montat la ieşirea dinspre Bulevardul Basarabilor spre strada Banu Mărăcine, pe care se află Şcoala Gimnazială "Mircea cel Bătrân". Acel sens interzis mai stârnise ceva dispute între primar şi liberalul Marinescu şi s-ar părea că este un soi de provocare pentru Panţurescu de fiecare dată când este adus în discuţie. Acum a blocat logosul lui Şerban cerându-i să intervină strict pe proiectul aflat în discuţie, iar dacă are ceva de adăugat, s-o facă la punctul "diverse". "Lasă şmecheriile, dom' primar, că azi n-avem aprobat acest punct pe ordinea de zi!", a izbucnit Şerban, agasat, în timp ce colegii zâmbeau ghicind mesajul nerostit al primarului: "Rămâne cum am stabilit: eşti pe alt tabel!..."
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
