Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
mari 23 iunie 2026 21:29

"Voi profita de faptul că am fost primul pe listă şi voi da cuvântul d-lui primar!"

Replica glumeaţă i-a aparţinut preşedintelui de şedinţă a legislativului municipal, Ionel Păunescu. Acesta a fost ales în funcţie la reuniunea consiliului din data de 28 noiembrie. Propunerea a venit de la Ştefan Dumitrache, după o scurtă consultare cu primarul Constantin Panţurescu. S-ar zice că Păunescu a dat dovadă de amabilitate, însă a fost destul de subtil în motivaţia prezentată: "Voi profita, ca preşedinte de şedinţă, care face şi înscrierile la punctul Diverse, de faptul că am fost primul pe listă şi voi da cuvântul d-lui primar. Asta pentru că dumnealui este invitat la şedinţa noastră, a consilierilor locali!" Cine ştie, înţelege ce-a vrut să spună preşedintele Păunescu. Care a semnalat, la rându-i, o situaţie care ţinea de problemele pe care le ridică mai multe parcări din oraş, în ceea ce priveşte strangularea traficului. Şi i s-a dat dreptate, urmând ca situaţia să fie analizată şi remediată cât mai repede posibil.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It