Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
mari 23 iunie 2026 21:28

”Moș Crăciun vine în oraș”, la Teatrul ”Alexandru Davila”

 Duminică, 17 decembrie 2017, de la ora 18.30, în Sala Mare a Teatrului ”Alexandru Davila” din Pitești va avea loc spectacolul ”Moș Crăciun vine în oraș”, susținut de actorii Secției de Revistă. Din distribuție fac parte actorii Adriana Drugulescu, Ellis Dinculeană, Salomeea Florentina, Mihai Nistor, Ionuț Oanță, Gabriela Roșu, Gabriela Stanciu, soliștii Marius Bălan și Clubul "Fii Artist!", Robert Chelmuș, Constantin Nica, Cosmin Nistor, Bianca Oprea, Iulia Pupezescu, Claudia și Maria Zamfir, baletul teatrului - Lorena Costache, Andreea Dragnea, Mihai Dragnea, Andreea Drugulescu, Silviu Dobriță, Vali Dobriță, Irene Dumitru, Dragoș Ionescu, Dan Maricescu, Isabela Marinescu, Maria Popa, Ramona Titov, Vlad Sandu, Mariana Voica. Coregrafia este semnată de Mălina Andrei, scenografia - Mihaela Dinu Piţigoi, realizator - George Diaconescu. Biletele sunt disponibile la agenția de bilete a Teatrului "Alexandru Davila" din Pitești. Preț bilet: 15 RON.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It