Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
mari 23 iunie 2026 21:31

Consiliul de Administraţie de la Liceul Forestier a decis ca noul nume al unităţii şcolare să fie Regele Mihai I!

În urmă cu câteva minute, directorul Liceului Forestier, prof. dr. Andrei Grigorescu, ne-a confirmat faptul că, în Consiliul de Administraţie al unităţii care tocmai se încheiase, se luase o decizie importantă: "S-a aprobat propunerea ca liceul nostru să primească numele de Regele Mihai I, pentru omagierea ultimului suveran al României, care de sâmbătă şi-a găsit odihna de veci în singurul Oraş Regal din ţara noastră. Am trimis o adresă în acest sens la Primăria Municipală şi mâine dimineaţă vom pleca la Bucureşti pentru a depune cererea noastră de schimbare a denumirii unităţii şcolare care funcţionează într-un imobil construit pe vremea monarhiei".

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It