Şedinţa A.G.A. de la AQUATERM se va ţine în 27 decembrie
Adunarea Generală a Acţionarilor se va desfăşura la finalul şedinţei ordinare a Consiliului Local Curtea de Argeş pe luna decembrie, programată a treia zi după sărbătorirea Naşterii Domnului. Atunci se va decide şi cine va conduce în continuare societatea care deţine monopolul serviciilor din domeniul apei şi canalizării din municipiu şi nu numai, deoarece al doilea mandat de manager încredinţat lui Gabriel Nastea pe o perioadă de trei luni de zile se va încheia. "Orice-ar fi, eu am conştiinţa împăcată că mi-am făcut datoria. Am preluat societatea cu pierderi cifrate la circa 1 miliard de lei vechi şi din noiembrie am stins debitele şi am trecut deja pe profit. Asta în condiţiile în care am făcut şi investiţii din fonduri proprii de aproximativ jumătate de miliard lei vechi, din care cea mai mare a fost la Captarea Oeşti - 400 milioane lei vechi, n-am avut lucrări încredinţate de primărie şi am suportat şi presiunea creşterilor salariale şi a celor de la creşterea costurilor cu energia. Vă rog să luaţi în calcul faptul că ultima creştere de tarif s-a aprobat la noi prin 2013 şi anul viitor ne va fi foarte greu să mai rezistăm în condiţiile actuale. La această şedinţă voi solicita acţionarilor să aprobe casarea vidanjei şi achiziţionarea uneia noi, funcţionale, de la second-hand, care ar costa cam 50.000 euro. În rest, decizia este la acţionarii societăţii", a concluzionat Gabriel Nastea.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
