Avertismentul consilierului local Dabija: "Nu mai vreau să fiu minge de joc şi anul viitor!"
Preşedintele UNPR Curtea de Argeş, consilierul Bogdan Alexandru Dabija, şi-a exprimat foarte clar opiniile la finalul ultimei şedinţe ordinare a legislativului municipal: "Mi-aş dori ca în 2018 să fim cu toţii mai responsabili şi mai înţelegători, mai deschişi spre colaborare în Consiliul Local Curtea de Argeş. Eu am votat majorările salariale pentru angajaţii primăriei călcându-mi pe demnitate. Consecinţa a fost aceea că unii m-au lăudat, interesat, pe moment şi, iată, acum nici nu catadicsesc să vină la şedinţele noastre şi nici atât să dea rapoarte de activitate. Alţii m-au aruncat în dizgraţie şi nu voi mai accepta o astfel de situaţie. Nu mai vreau să fiu minge de joc şi anul viitor!"
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
