Dan Manu, întâlnire cu managerii instituţiilor medicale din Argeş
Preşedintele Consiliului Judeţean Argeş, Dan Manu, s-a întâlnit zilele trecute cu managerii unităţilor medicale aflate în subordinea instituţiei. Discuţiile au vizat planul de investiţii pe 2018, bugetul, politica de personal şi noutăţile legislative. În domeniul sănătăţii, Consiliul Judeţean Argeş are proiecte mari şi importante, dacă ne referim doar la consolidarea şi reabilitarea Spitalului Judeţean de Urgenţă Piteşti - în valoare de 75.962.617 lei, finanţat prin PNDL II, extinderea corpului principal al Spitalului Judeţean de Urgenţă Piteşti - un proiect de peste 65 milioane lei, modernizarea Ambulatoriului sau extinderea UPU a Spitalului Judeţean. În plus, au fost semnate contractele la Ministerului Sănătăţii pentru dotarea Spitalului de Pediatrie cu un Computer Tomograf, iar a Spitalului Judeţean cu un RMN. De asemenea, sunt în fază avansată demersurile necesare dotării Secţiei de Oncologie cu aparatură de radioterapie.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
