Două Diplome de Recunoştinţă

Anul 2018 s-a deschis cu respectarea unei tradiţii de către legislativul municipal, şi anume aceea a conferirii unor premii simbolice pentru familii care au împlinit peste 50 ani de convieţuire exemplară pentru cei din generaţiile mai tinere. Proiectul de hotărâre propus de către primarul Constantin Panţurescu a fost votat în unanimitate de către aleşii locali. Ştefan Dumitrache a premiat familia Silvia şi Neculae Moisescu, de pe strada Cuza Vodă, iar Doru Georgescu familia Gheorghiţa şi Mihai Matache, de pe strada Victoriei. Premianţii au mulţumit consilierilor şi le-au urat să aibă parte numai de bucurii. Prezentă în sală, şefa de la Serviciul Public de Asistenţă Socială, Mariana Moise, le-a explicat ce trebuie să facă pentru a intra în posesia premiilor băneşti de câte 200 lei. Casă de piatră tuturor!
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
