"O istorie a bancnotei"
Cu ocazia împlinirii a 650 de ani de la apariţia bancnotei (cea mai veche bancnotă păstrată a fost emisă în China, în anul 1368), Muzeul Judeţean Argeş vă invită marţi, 13 februarie, ora 13.00, în clădirea expoziţiei de bază, la deschiderea expoziţiei "O istorie a bancnotei". În cadrul expoziţiei se pot admira bancnote româneşti, dar şi străine, unele dintre acestea cu o vechime de peste o sută de ani.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
