Mihai Golescu, omagiat de conducerea Consiliului Judeţean Argeş!
Jurnalistul Mihai Golescu, directorul cotidianului "Argeşul", a marcat vineri, 16 februarie, la Biblioteca Judeţeană "Dinicu Golescu", împlinirea a 50 de ani de activitate jurnalistică dar şi 74 de ani de viaţă, printr-un eveniment editorial. Astfel, în Sala de Conferinţe a bibliotecii a avut loc lansarea lucrărilor "În căutarea lui Dumnezeu" şi "Nordul Moral" (vol. I şi II) ce îl au ca autor pe directorul Mihai Golescu. La eveniment au participat oameni din mediul politic, cel academic, administrativ, de afaceri şi cultură. Cu această ocazie, preşedintele C.J. Argeş, Dan Manu, i-a înmânat directorului cotidianului "Argeşul" o plachetă de excelenţă pentru întreaga activitate jurnalistică urându-i în acelaşi timp "La Mulţi Ani!" şi multă sănătate.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
