Conducerea C.J. Argeş s-a întâlnit cu primarii din nordul judeţului - Dan Manu a venit cu scopul de a realiza o echipă în folosul oamenilor
Astăzi, începând cu ora 11.00, în Sala Mare de la parterul Primăriei Municipale a avut o loc o întâlnire a reprezentanţilor conducerii judeţene cu primarii din zona Curtea de Argeş şi nu numai. Majoritatea edililor au venit să-şi spună păsurile preşedintelui Dan Manu, lângă care au luat loc la masa de prezidiu vicepreşedintele Ion Mînzînă, primarul gazdă, Constantin Panţurescu, inspectorul general şcolar Dumitru Tudosoiu, dr. Mioara Bucur (DSP Argeş), directori din Consiliul Judeţean, precum şi preşedintele ADI SERVSAL, Gabriel Moiceanu. S-a discutat organizat pe capitole - Urbanism (PUG-uri), Investiţii, Probleme Bugetare, Învăţământ şi Salubritate. La invitaţia preşedintelui Manu, dialogul a fost punctual, la obiect şi fiecare primar a fost invitat să-şi denumească obiectivul prioritar, asigurându-i că se vor acoperi cofinanţările pentru proiectele de investiţii pe PNDL2. S-au constatat şi situaţii în care unii reprezentanţi ai primăriilor - mai ales de unde au lipsit primarii - erau pe de lături de subiect, astfel că au fost invitaţi la discuţii la Piteşti. Gabriel Moiceanu a fost criticat dur de Eugeniu (Jan) Pătru (Pietroşani) şi de majoritatea omologilor, care au spus apăsat că nu sunt slugi la Financiar Urban, determinându-l pe preşedintele Dan Manu să ceară o întâlnire între părţi pentru lămurirea situaţiei destul de tensionate dintre UAT-uri şi firma care asigură serviciile de salubritate la nivel de judeţ. Vom reveni cu amănunte.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
