Un eseu pe săptămână la Centrul de Cultură "Brătianu"
Proiectul educaţional al Centrului de Cultură "Brătianu" - "Un eseu pe săptămână" se adresează atât elevilor de gimnaziu, cât şi celor de liceu. Pornind de la o temă propusă - anul acesta tema se referă la Centenarul Marii Uniri (cum simt, văd, trăiesc şi gândesc acest eveniment unic căruia îi sunt contemporani), elevii vor realiza eseuri prin care vor putea transmite gândurile şi sentimentele lor în legătură cu acest important eveniment. Primul eseu publicat în luna februarie a fost cel al elevei Mihaela-Lorena Constantin, de la Colegiul Naţional "Zinca Golescu" Piteşti, clasa a IX-a J, Ştiinţe Sociale, profesor coordonator: Eugenia Zgreabăn. Titlul este "Gânduri despre Unire".
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
