La Albeşti au demarat lucrările la o investiţie de 550.000 lei!
Faptul că gerul a slăbit din chingi comuna condusă de către primarul Gabriel Popa i-a permis acestuia să dea ordinul de începere a lucrărilor la o investiţie finanţată pe PNDL2. Este vorba despre extinderea alimentării cu apă pentru satele Pământeni şi Ungureni, iar constructorii au început cu modernizarea clădirii administrative a staţiei. În fapt, se lucrează pe interior şi la împrejmuiri, dar şi la introducerea conductelor de alimentare ce vor deservi satul Dobroţu. "Încercăm să profităm de orice oportunitate pentru a putea să ne înscriem fără probleme în graficele de lucru stabilite", a spus primarul Gabriel Popa, care şi-a exprimat speranţa că vremea - pe cale de îmbunătăţire - va permite în perioada următoare extinderea ariei execuţiilor şi la celelalte proiecte aflate pe lista de priorităţi de la Albeştii de Argeş.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
