Programul de lucru al SPGC va fi supus mâine dezbaterii în vederea adoptării
Primarul Constantin Panţurescu a convocat Consiliul Local Curtea de Argeş mâine, de la ora 15.30, pentru a dezbate şi a aproba Programul de lucru al Serviciului Public de Gospodărie Comunală pe anul 2018. La şedinţa în care s-a adoptat bugetul municipal, consilierul Ion Şerban şi-a exprimat nedumerirea că nu era luat în calcul şi acest program. La vremea respectivă, primarul i-a răspuns că va fi prezentat consilierilor locali la timpul potrivit. Care, iată, a venit şi directorul Ioan Ghiţă, elogiat de către şeful administraţiei municipale pentru faptul că a îndeplinit în totalitate programul pe anul precedent, se va găsi faţă în faţă cu aleşii municipali, gata să le dea toate lămuririle solicitate vizavi de ceea ce se va face în acest an pe partea de infrastructură rutieră, care a ieşit un pic cam hărtănită din iarnă, deşi practic la Curtea de Argeş, până la ora actuală, ne-am confruntat doar cu două ninsori în urma cărora zăpada s-a aşternut pentru câteva zile pe sol. De remarcat ar fi faptul că acest program a fost dezbătut deja în comisiile de specialitate ale legislativului, astfel că este de aşteptat ca adoptarea să fie mai mult o formalitate. Vom reveni cu amănunte.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
