Invitaţie la Corbi
După cum v-am anunţat deja, mâine, de la ora 14.30, Căminul Cultural din comuna de pe Râul Doamnei va găzdui festivitatea semnării documentelor oficiale de înfrăţire dintre comunitatea locală şi cea din Baimaclia, raionul Căuşeni, din Republica Moldova, de către primarii Virgil Baciu şi Anatolie Doibani. Evenimentul este istoric, fiind primul de acest gen în judeţul Argeş şi la el sunt invitaţi toţi cei ce se simt fraţi cu românii de peste Prut. Primarul Baciu a garantat că vor fi primiţi cu braţele şi inimile deschise, în buna tradiţie a acestor locuri cu oameni vrednici, care ştiu să-şi respecte trecutul şi încearcă în prezent să construiască un viitor mai bun pentru urmaşi.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
