Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 03:23

SPU se înnoieşte cu o măturătoare!

 Cel mai probabil din vară, Salubritatea Publică Urbană Curtea de Argeş va avea în dotare o nouă măturătoare stradală. După ce a fost aprobat bugetul care i s-a alocat, acţionarii, în şedinţa A.G.A. din 22 martie, au considerat raţională solicitarea cumpărării unei alte automăturători stradale. Directorul Cătălin Nastea a pledat convingător şi toţi s-au convins că optimizarea activităţii societăţii nu se poate realiza fără dotări moderne. "La ora actuală avem o singură măturătoare şi este nevoie urgentă de încă una, pentru a ne eficientiza munca. Vă daţi seama ce s-ar întâmpla dacă aceea pe care o folosim s-ar strica?... E drept că avem şi ustensile manuale, dar nu se compară cu cele mecanizate", a declarat Cătălin Nastea, directorul SPU Curtea de Argeş. De la aceeaşi sursă am mai aflat şi faptul că zilele următoare va avea loc o nouă acţiune de curăţare a nisipului rămas pe marginea străzilor în urma deszăpezirilor executate de către SPGC. 

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It