Joi, 29 martie 2018, se opreşte apa la Curtea de Argeş!
În zona Bisericii Domneşti a apărut o avarie căreia lucrătorii de la AQUATERM nu i-au găsit rezolvarea azi după-amiază. În consecinţă, directorul general Gabriel Nastea a decis să sisteze furnizarea apei către abonaţi mâine, începând cu ora 08.30, pentru a se putea descoperi cauza precisă a deranjamentului şi a se rezolva problema. În principiu se bănuieşte că ar fi necesară înlocuirea unei vane, astfel că locuitorii municipiului sunt sfătuiţi să-şi facă provizii de apă, deoarece nu se poate preciza ora când se va relua furnizarea lichidului vital!
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
