Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 04:42

Salubrizare de noapte la Curtea de Argeş

Angajaţii SPU au intervenit din nou pe străzile din municipiu pentru a curăţa de pe marginea acestora nisipul rămas în urma deszăpezirilor. "Am acţionat cu utilajul din dotare pe Bulevardul Basarabilor şi pe străzile Negru Vodă şi 1 Decembrie 1978, de unde am îndepărtat rămăşiţele de nisip. Am intervenit, de asemenea, cu utilajele şi pentru curăţarea trotuarelor, iar de acum angajaţii îşi vor face în continuare treaba pentru o mai bună salubrizare a străzilor principale", ne-a declarat Cătălin Nastea, directorul SPU Curtea de Argeş.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It